jasirmentuh7
jasirmentuh7 jasirmentuh7
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada


Which describes the cost to produce one item?
A. Benefit
B. Unit price
C. Fixed cost
D. Unit cost

Respuesta :

jsylvester264
jsylvester264 jsylvester264
  • 12-03-2021
the answer is either B or D
Answer Link
xjeniferrrrrrr xjeniferrrrrrr
  • 12-03-2021
D ! unit cost describes the price of 1 item
Answer Link

Otras preguntas

Examples of a professional and person relationship in health and social care
Rewrite the equation 5x – 8y + 3 = 5x – 7y + 2 into general form (ax + by + c = 0).
Find the missing factor 9s^2+19s+2=(s+2) ( )
If a variable has a distribution that is bell-shaped with mean 22 and standard deviation 4 then according to Empirical Rule what percent of the data will lie be
which of the following was an affect of the land ordinance of 1785
which compound has properties most similar to MgCl21) N2Cl42) Cl2O3) H2O4) CaF2Please help!!!Also, if possible, explain!
how many shrimp do you have to eat before it makes your skin turn pink?
Sunny earns \$12$12 per hour delivering cakes. She worked for xx hours this week. Unfortunately, she was charged \$15$15 for a late delivery on Tuesday.
How does the mantle interact with the crust at a subduction zone? A. Plates move apart to form deep cracks in the crust. B. Plates move towards each other to
comparing the movement of particles in the three states of matter