smithjl2
smithjl2 smithjl2
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

A 2.6 L container of juice costs $3.00. How much are you paying for 1 L?

Respuesta :

JourneyM31 JourneyM31
  • 11-03-2021
You are paying approximately 1.15 dollars
Answer Link

Otras preguntas

A paragraph with the following words: Adequate/descend/enhance/gnarled/incite/inflexible/inherit
Which shows reflection Is it c? Will give BRAINLIEST. Can't see these very well
Lithuania, Latvia, and Estonia all _____. signed a peace treaty with Germany in 1996 were admitted to the European Union in 2004 were damaged by the Chernobyl
Select the place of the following: Home of the impressionists a. Colleville-sur-mer b. Carnac c. Nantes d. Honfleur
The given line segment has a midpoint at (3, 1). What is the equation, in slope-intercept form, of the perpendicular bisector of the given line segment? y = x
A band selects 404040 ticket-holders at random from each concert to win t-shirts. The band knows that 55\%55%55, percent of the ticket-holders buy their tickets
what is the answer to this problem 3= 1/5 k-2​
Which principle states that rock fragments in sedimentary layers must be older than the surrounding sediments? A. Principle of superposition B. Principle of c
Which of these corrects the inappropriate shift in mood in the following sentence? If you were to listen to my mom, you will understand life better. A. If yo
For the function y=tan theta which angle measure has the same values as 2pi/3