runayom0zukki runayom0zukki
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

FIRST CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST


19 lbs of onions cost $57. How
much would 29 lbs cost

Respuesta :

ohhhnooooes ohhhnooooes
  • 11-03-2021

Answer: $87!

Step-by-step explanation:

Answer Link
alejandra8147 alejandra8147
  • 11-03-2021
The answer is $87 ..........
Answer Link

Otras preguntas

what is the value of w in the equation 1/2w + 7 = 2w - 2
MC)Which describes how the Second Industrial Revolution changed the family structure? A) Husbands and wives often worked together in the same industry, leaving
simplify 4a +3b - a -5b
which statement is true about macromolecules? a. simple sugars are made of polysaccharides. b. glycerol is made of fatty acids. proteins are made of amino acids
A bicycle is heading west. It goes 500m in 5 minutes. What is its velocity?
What is the product of 0.8 and 7
How do you solve 5x+7=3x-5
Describe and explain the trends in reactivity in different groups of the periodic table, using your knowledge of electronic structure. [6 mark]
Which words in the sentence are the complete noun clause? My younger brother complains about whatever is on his plate. A. Whatever is on his plate B. My younge
. How was the U.S. economy affected by the business practices of the Industrial Revolution?