koolaid35 koolaid35
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

Match the rates and unit rates.

Match the rates and unit rates class=

Respuesta :

smurfs2
smurfs2 smurfs2
  • 11-03-2021
first box - $2.90 per pound
second- $2.50 per pound
third- $2.98 per pound
fourth- $2.00 per pound
Answer Link

Otras preguntas

3 ( 4d + 1 ) - 9d = 6 - 2d
A light plane flew from its home base to an airport 255 miles away. With a head wind, the trip took 1.7 hours. The return trip with a tail wind took 1.5 h
what are three ways water erodes the surface of earth
3 ( 4d + 1 ) - 9d = 6 - 2d
Why did Henry Clay group his resolutions in pairs in the Compromise of 1850?
2 ( 4a - 12 ) + 3a = 6a + 1
on sara's computer, 3/8 of the hard drive is files. Of the files, 1/6 are games . What part of the hard drive is games?
10u + 7 = 8 ( 2u - 4 ) - 9
two methods of active transport
what are three ways water erodes the surface of earth