QueenDee3 QueenDee3
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

A box of 12 Popsicles costs $4.44 what is the Popsicles unit rate

Respuesta :

sneumann15 sneumann15
  • 11-11-2016
the unit rate would be $0.37
Answer Link
Аноним Аноним
  • 11-11-2016
The unit rate is 37 cents per popsicle.
Answer Link

Otras preguntas

Is 2,-5,-12,-19,-26 an arithmetic sequence
What is the slope of this line whose equation is y=1/6x-1/2
Are all 5 sided figures similar?
find decimal notation. 0.6%=
Are all 5 sided figures similar?
What does the phrase "a grave injustice " mean??
What is the puritan revolution?
What property justifies the following statement?If 4x+6=20, then 4x=14.
Why are there fewer traditional economies today?
Mr.smog just bought a big-screen tv set. The screen is 48 in. wide and 27 in. high. Find the lenghth of its diagonal