QueenDee3 QueenDee3
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

A box of 12 Popsicles costs $4.44 what is the Popsicles unit rate

Respuesta :

sneumann15 sneumann15
  • 11-11-2016
Unit rate equals $0.37
Answer Link
keebz216 keebz216
  • 11-11-2016
The Popsicle unit rate is $0.37/ Popsicle
Answer Link

Otras preguntas

Choose the best topic sentence for the following passage. Slow music can make you feel sad. Upbeat music can make you feel happy. If you walk while listening to
An air conditioning unit promises to have a cooling capacity of 6,000 British thermal units (Btu). The unit has a maximum variance of y Btu. If x is the air co
How are Kafka's feelings of inadequacy represented in The Metamorphosis? A. Through the mother's fear at seeing Gregor as a bug O B. Through Gregor's financial
Question 2 of 5 2 Points Which of the following are places that you can work out for this course? O A. Fitness club O B. Track O C. Home O D. All of the above.
NEED HELP WITH A MATH QUESTION
2 lines intersecting at a right angle
In what type of geographic location did humans tend to develop civilizations?​
Find the slope of a line given the following points
Identify which type of sampling is​ used: random,​ systematic, convenience,​ stratified, or cluster. An internet siteAn internet site asks its membersmembers to
What should the first paragraph of a cover letter include