ttlover ttlover
  • 10-11-2016
  • Mathematics
contestada

what does the unit rate price tell you about the cost of the nails

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-11-2016
The unit rate cost can tell you how much each item costs. Or in your case how much each nail costs.
Answer Link

Otras preguntas

A 1.8-kg object moves in the x direction according to the following function: x(t) = 2t2 + 3t − 5 (SI units). What is the force on the object after 2.7 s?
Is 593 divide by 6 a little less than 10, a little more than 10, a little less than 100, or a little more than 100? Explain.
Tell how to find 81-16 using mental math
How do you factor 16-2m^2?
A balloon holds 20.0 liters of helium at 10.0°C. If the temperature increases to 50.0°C, and the pressure does not change, what will be the new volume of the b
Write a real world problem where you would have to multiply 120 and 75.
The metro theater has 20 rows of seats with 18 seats in each row. Tickets cost $5. The theaters income in dollars if all seats are sold is (20x18)x5. Use proper
Karen batting average was 0.444 She was at bat 45 times.how many hits did she get?
$30.50 - $17.79= Solve this problem in two diffrent ways (5th grade math)
Which of the following occurs during artificial selection, but not during natural selection? A. Selection pressures result in only certain traits from a popula