Seudónimo Seudónimo
  • 13-02-2021
  • Mathematics
contestada

make sure ur answer s right pls

make sure ur answer s right pls class=

Respuesta :

thebecks
thebecks thebecks
  • 13-02-2021

Answer:

E) $0.35 each

Step-by-step explanation:

(336/40)/24=0.35

Answer Link
LC447
LC447 LC447
  • 13-02-2021

Answer:

E. $0.35

Step-by-step explanation:

First, you have to find the number of oranges: 40 crates • 24 oranges per crate = 960 oranges.

Next, you find the cost of 1 orange:

$336 total cost / 960 oranges = $0.35

Answer Link

Otras preguntas

What is the additive inverse of the polynomial 9xy^2 + 6x^2y – 5x^3? A.9xy2 – 6x2y + 5x3 B. 9xy2 – 6x2y – 5x3 C. 9xy2 + 6x2y + 5x3 D. 9xy2 – 6x2y + 5x3
What are literary elements?
how to estimate 184÷9 in multiplication
Which step in writing an autobiography is not part of the prewriting stage? creating the plot choosing a topic gathering details narrowing the topic
What really happened to the Maine wich started Spanish American war?
What is 5 wholes plus 8/6 or 1 2/6
which of the following body systems work together to get cells the nutrients they need to carry out cellular respiration ? A) the digestive and respiratory syst
can anyone help with 21?
Using the porpotions: WHIP= (Walks+Hits) divide by Innings Pitched. The pitcher wants to lower his WHIP from 1.53 to 1.3. How many more innings would he have to
Which expression is equivalent to 4t + 3t?