kadencade650 kadencade650
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit price
9 colored pencils for $2.88
$
per colored pencil

Respuesta :

melaniebsemail
melaniebsemail melaniebsemail
  • 13-02-2021

Answer:

32 cents per color pencil

Step-by-step explanation:

well well if you divide $2.88 into 9 you'll get 32 cents

Answer Link

Otras preguntas

3x – 1 > 4x + 7 What’s the answer
Solve the following inequality: -2(-4/5x+3)-x=3x
Who is credited with creating gregorian chant?
X/5=15 Question 7 options: 20 3 75 10
Solve for ax-b=c for x
What is hardware?O All elements of a computerO The parts of a computer that you can touchO Wooden planks sold in a hardware storeThe parts of software that you
1. Evaluate 7m + 3mn; when m=8 and n=14? 2. Simplify: 675 ÷ (6+9 ÷ 3) 3. (3x - 2)(4x +1)
gotta a other question​
What type of figurative language is the following sentence from the story: "Her eyes were like lasers, and her voice was sharp." * personification hyperbole met
What is the decimal form of 92/125 !???