iiDexAlot iiDexAlot
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

24 ounces of juice for $2.25 or 40
ounces of juice for $3.79

Respuesta :

kat1792 kat1792
  • 11-02-2021

Answer:

40 once cause its double the juice not double the price im not sure

Answer Link

Otras preguntas

-5(3x + 4) = 25 [Choose] 4(x + 2) - 3(2x - 4) = 10 [Choose] -4x - 3 = -1
Can you use exactly 121 squares to create a critter in this pattern?
Factory Overhead Rates, Entries, and Account Balance Sundance Solar Company operates two factories. The company applies factory overhead to jobs on the basis of
what's 3.7 as a mixed number
math thanks ik u like math
What are the things that you need to change for you to be a better person​??
5. Many people must abandon their homes and seek shelter in other regions which may cause4.INFTarge influx of refugees that disrupt accessibility of health care
Which of the following statements is NOT true of the Lewis Dot Diagrams?
PLEASE HELP ASAP I WILL MARK BRAINLIEST AND GIVE 20 POINTS LOOK AT THE PICTURE HELPPP!!!!! Maria is trying to estimate 30. She uses this table of values What sh
5. Which of the following organelles would form a membrane-bound package, also known as a vesicle? Group of answer choices ribosomes chloroplasts Golgi apparatu