misskeisha2008 misskeisha2008
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost of seven oranges for $2.80

Respuesta :

633306 633306
  • 11-02-2021

Answer:$19.60

Step-by-step explanation: All you have to do is get 2.80 and times it by 7

Answer Link

Otras preguntas

Find the centroid of the region bounded by the given curves. Give your answers correct to two decimal places.
a chemical Chand occurs when a piece of wood? A.split b. is painted C. decays D. is cut​
The effect of pH on the binding of oxygen to hemoglobin results in: A. an affinity decrease with lower H concentration, i.e., increasing pH. B. decreasing pr
Consider a railroad bridge over a highway. A train passing over the bridge dislodges a loose bolt from the bridge, which proceeds to fall straight down and ends
What is the value of negative one over four subtracted by one over two divided by negativitie four over seven
Which of the following is true of the poka-yoke approach used for mistake-proofing processes? a. It was developed by Kaoru Ishikawa. b. It helps to engage wor
Several advocacy groups in the U.S. monitor firms that do business with sweatshops in developing nations. These watchdog groups are concerned about human rights
Enter as a integer or decimal
The properly marked source document states: (C) The training exercise will last three days. (S) The training exercise will begin 21 April. The Security Classifi
Is it possible to average 89%, 80% and 0%?