maloneava72 maloneava72
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

 It cost 199 for24 bottles of water what is the unit rate per bottle

Respuesta :

rihannaolivero803 rihannaolivero803
  • 10-02-2021

Answer :

the answer is 12

Step :

Answer Link

Otras preguntas

Density is calculated by dividing the mass of an object by its volume. Please select the best answer from the choices providedTrue or false
Where is the oldest peice of money?
which of the following is not a helping verb?A. beB. mustC. wouldD. can
How to study well for an exam ?
Micah has been following stock ratings. He is keeping his eye on Sam's Pork Bellies, and the pattern can be modeled by a sine function. He has found it to ha
What groups were threatened by john knox's ideas?
what are the end products of fat digestion
Which regions have been the sites of genocide or a attempted genocide in the last 30 years?
A group of 18 people ordered soup and sandwiches for lunch. Each person in the group had either one soup or one sandwich. The sandwiches cost $7.75 each and the
What is 97.356 in base ten numerals