javionbridges12 javionbridges12
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the approximate unit price of the Bacon Snacks?
A. $0.65 per pound
B. $1.53 per pound
O c. $2.29 per pound
O D. $7.99 per pound

Respuesta :

shadowxgamer102
shadowxgamer102 shadowxgamer102
  • 10-02-2021

Answer:

D. 7.99 perpound

Answer Link

Otras preguntas

Some American Sign Language signs are said to be translucent because
What is the main purpose of the antagonist in a narrative?
Tiny organism that float near the surface of the water and produce their own food are
how is religion in the middle east continuing conflict?
What is the remainder when 3629 is divided by 12?
The landmark decision established during Marbury v. Madison ultimately resulted in defining which of the following in the American government? A The system us
How to express my answer an an equation
What is the area of a circle with a diameter of 10 yards
3 log 4 - log 3 =??????????????
The box plots compare the number of students in Mr. Ishimoto’s classes and in Ms. Castillo’s classes over the last two semesters. Which statement is true about