kooncegracie
kooncegracie kooncegracie
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

Market so seven oranges for $2.45 how much would 8 oranges cost

Respuesta :

ancdefghi ancdefghi
  • 10-02-2021

Answer:

8 oranges will cost $2.80.

Step-by-step explanation:

2.45/7=0.35

2.45+0.35=2.80

Answer Link

Otras preguntas

Determine the equation of the line given by the graph. A) y = 5/7 x − 2/3 B) y = 5/7 x − 3/2 C) y = 7/5 x − 2/3 D) y = 7/5 x − 3/2
How does Climate, Vegetation,Natural resources have influenced settlement in Brazil?
The number of pizzas eaten at the class party is equal to one-forth the number of students, plus two more pizzas for the adult. If nine pizzas are eaten, how ma
How does the “auger hole, bored about half an inch or so, into the plank” develop the symbol of Ahab’s whalebone leg ?
I need help with #2 &3.
If a copper penny turns green when exposed to air and moisture, it is due to a _ change
When it comes to safe patient handling what does it take to preform this task ergonomically
What has eukaryotic animal cell A.Liver B.Virus C.Oak D. Lactobacillus
Travis writer 72=9x8. Is he correct ? Explain at least two strategies Travis to check his work
John's original plan was to save $125 per month for two years in order to have $3,000 to put down on a car. However, after one year, he only managed to save $1,