madisordeleon madisordeleon
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of $5.36 for 20 oz?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-01-2021

Answer:

5.36/20

0.268 dollars per oz

plz brainliest :)

do you want an explanation?

Answer Link

Otras preguntas

What does it mean to make an inference?
In which free state did Dred Scott live?
An allogenic skin graft allows a person with a burn to receive skin from a donor. Patients are often given drugs to suppress their immune system. Why would a pa
which chromosome is the sex determiner for many species
In this passage, Sue Macy quotes Ellen B. Parkhurst. What is Parkhurst’s viewpoint on the topic? Biking is a social activity for girls. Biking is a healthy acti
The weights in atwoods machine, starting at rest, attain a velocity of 2ft/sec in one sec. Find the ratio of the masses
Why did European merchants eventually seek a sea route to Asia
The chemical formula of lithium carbonate is Li2CO3. Which statement below best describes the types and number of atoms of each element making up this substance
A cultural issue in the boy in striped pajamas is?
a polynomial has one root that equals 4+17i name one other root of this polynomial