cottencandywindex
cottencandywindex cottencandywindex
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

Three pounds of strawberries cost $12. Complete the table showing the price of different amounts of strawberries at this rate.

Respuesta :

laciconner4 laciconner4
  • 13-01-2021

Answer:

12÷3=4

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please someone help me with these two? I’m marking Brainliest. Quick!!
As an airplane files, the airplane pushes against air. This resistance is called drag. What force does drag work against? A) energy B) lift C) thrust D) weight
the movement of molten iron in earths core makes the planet act like a giant bar ______________, with one pole near the top of the planet and one pole near the
Find ab , bc , and ac .. HELPPPP ( all parts )
3 friends are selling items at a bake sale. May makes $23.25 selling bread. Inez sells gift baskets and make 100 times as much as May. Jo sells pies and makes 1
write the equation of each line in any form (slop-intercept or point-slopSlop = 1, y-intercept = 1
What are the solutions of 8x^2=6+22x? Check all of the boxes that apply.
what is the right order of these? 1. U.S Con. 2. Declaration of indepandnce 3. bill of rights 4. Articles of confederation
what makes Greek sculpture unique?
What did the Homestead Act do? Check all of the boxes that apply. It gave land to adult US citizens. It awarded land to railroad companies. It required settlers