parks332
parks332 parks332
  • 12-01-2021
  • Mathematics
contestada

The unit rate for a gym membership is $?
per month.

The unit rate for a gym membership is per month class=

Respuesta :

tiajahmercequinones
tiajahmercequinones tiajahmercequinones
  • 12-01-2021

Answer:

let mw know if im wrong but i think the answer would most likely be 150

Answer Link
528655 528655
  • 12-01-2021

Answer:

9,15

Step-by-step explanation:

3x3=9

3x5=15

both timed by 3 and they are both rates so there you go hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Which is the better buy? $407 for 37 pairs of jeans or $570 for 48 pairs of jeans Show Work
which is the best estimate for the value of 38.3x51.7=answer÷2.1
Explain how the use of cell technology makes disease eradication possible.
although psychologists provide several different services during therapy a counseling psychologist differs from a clinical psychologist in that they
What is the value of y in the equation 2 + y = −3?
To increase an amount by 3.2%, what single multiplier would you use?
what is 0.000000089 written in scientific notation?
Is 4 to 7 the same as 7 to 4? Explain why or why not.
How did Italy’s states become wealthy and powerful?
The size of a TV is measured by its diagonal. Suppose you buy a TV that has a 42 -inch screen and a height of 20.4 inches. What is the width of the TV?