pattyy51
pattyy51 pattyy51
  • 12-01-2021
  • Mathematics
contestada

8 waffles cost $4 more than 8 pancakes Harry paid $18 for 4 pancakes and for workers what was the cost of a pancake​

Respuesta :

flowerjess
flowerjess flowerjess
  • 13-01-2021

Answer:

$4.50

Step-by-step explanation:

18 divided by 4

Answer Link

Otras preguntas

Is the number 65.4349224 rational or irrational explain
Use the equation PiVi PfVf. Assume that Pi 101 kPa and Vi 10.0 L. If Pf 43.0 kPa, what is Vf
Do all solar system objects go around the sun? Explain.
Explain how mining positively and negatively impacts local communities.
solve the flowing inequality
write each decimal word form 2.3
A race car travels at 205 mi/h. How far does the car travel in 3 hours
Make 28 with 2, 3, 6, and 8
If Rebekah had 28 Jolly Ranchers, ate 3, gave 5 to her friend Hayley, and 5 to her friend Audrey, how many Jolly Ranchers does she have left?
Sound travels about four (4) times faster in water than it doss in air. If the speed of sound in air is 343 m/s, how long would it take sound to travel five (5)