bronnyyy
bronnyyy bronnyyy
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

If chocolate costs $7.50 per pound, what will be the total cost of 4 pounds of chocolate

Respuesta :

sebymessi176 sebymessi176
  • 11-01-2021
Do 7.50 times 4 and you get 30 so it’s 30
Answer Link
faiuwejhd faiuwejhd
  • 11-01-2021

Answer:

30

Step-by-step explanation:

7.50x4 is 40

Answer Link

Otras preguntas

1. How does our ecological footprint affect each of the spheres on Earth? 2. Include examples of impacts to the biosphere, lithosphere, atmosphere, and hydrosp
Dissolving 16 g of urea (MW= 60 g/mol) in 39 g of water produces 42.3 ml of solution. Determine the molarity of this solution
Which of these equations could represent the blue line?
How do the colonies build credibility in this section
write an equation passing through the point and perpendicular to the given line: (-3,5);y = 3/4x-4
Which letter has at least one line of symmetry F W Z S
Which of the following was (*NOT*) a reason the United States needed a stronger national government system? A. States maintained control over their own currenc
write 43/6 as a whole or mixed number simplest form
Can you help me please?
To what extend did the former slaves experience political social and economic freedom during the reconstruction?