Wallmiles12345
Wallmiles12345 Wallmiles12345
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

a grocery store is selling 3 bananas for $1.80. What is the unit price of bananas

a grocery store is selling 3 bananas for 180 What is the unit price of bananas class=

Respuesta :

22amoody
22amoody 22amoody
  • 11-01-2021
The unit price would be $0.60
Answer Link

Otras preguntas

A car traveling in a straight line has a velocity of 6m/s at some instant. After 6.32s its velocity is 13.2m/s . What is the average acceleration in this time
where is science done
Most of your body's molecules are what compounds?
where is science done
If z varies directly with the product of x and y (z=kxy), then z is said to vary jointly with x and yThe area of a triangle varies jointly with its base and hei
Simplify the expression.   5^0 A.0  B.0.5  C.1  D.50
Light in vacuum travels at a speed of 3.00 x 10^8 m ^-1 s^-1 on average earth is 93,000,000 miles from the sun how many minutes does it take sunlight to reach
Is bile autotroph or heterotroph nutrition?
Which shares the same phylum as the hawk?a. fungib.whalec.jellyfishd.sunflower
Is 119 a prime or composite number? If is composite, what prime numbers are factors of 119?