Riparker0 Riparker0
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

Maggie wants to buy 12 apples for 0.45 each and a box of Lucky charms for $3.35. Will 6 dollars be enough ?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-01-2021

Answer: no

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the cost of one pound of peanuts is 60% of the cost of one pound of cashews. if one pound of cashews cost $2, what is the cost of one pound of peanuts what is t
Excerpt from: That Old Straw Sojourner David Matherne It saw with lucid eyes inhuman, divine The tired man grew older, while his boy grew wise. Some said, ‘So
People with an agreeable personality who become blind usually ________ recover near-normal levels of day-to-day happiness. those who become paralyzed usually __
Help me plz I’ll give brainlest
What is the measure of each interior angle of a regular octagon? enter your answer in the box?
A publishing company is going to have 24,000 books printed. There are between 3 and 4 out of every 3,000 printed that will have a printing error. At this rate,
Round 101.5 to one significant figure
iron (fe) has 26 protons and 30 neutrons which of the following is most likely atomic weight of iron A)26.84B)30.84C)55.84
I don't understand this problem & an answer with an explanation would be greatly helpful.
which object has more gravitational potential energy ?ball 35 kg dropping 50m or ball 55kg dropping 30m?