721500 721500
  • 12-12-2020
  • Mathematics
contestada

4.5lb times $15 per pound

Respuesta :

Nebulite
Nebulite Nebulite
  • 12-12-2020

Answer:

$67.50

Step-by-step explanation:

You would just multiply 4.5x15

Hope this helps!

-AxekickNebulite

Answer Link

Otras preguntas

What size star is the sun large medium small
Mr Stevens wants to put 17 books on the shelf . He put 8 books on the shelf . how many more books does he need to put on the shelf ?
Shanice bought one star fruit for $2. How many star fruit can Mark buy if he has $20?
(Ancient Greece) How did Athenians live a better life than the Spartans?
5= x + 8 What does x equal?
pe Peggy completed 5/6 of her math homework in Al completed forces of the math homework did Peggy or Al complete more of the math homework
Environmental manipulation can result in unforeseen consequences. Please select the best answer from the choices provided T F
How many teeth does an alligator have
Which of the following men did not contribute to the development of phonographs or records? A. Thomas Edison B. Emile Berliner C. Eldridge Johnson
The plot of Antigone incorporates various elements of tragedy. Through which character does Sophocles primarily develop the element of hubris?