malachiroby4pf malachiroby4pf
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada


The cost of nails varies directly with the number of pounds bought.
If 4 pounds of nails cost $11.60, what is the cost of 3.5 pounds?

Respuesta :

HOOKINGYEA
HOOKINGYEA HOOKINGYEA
  • 11-12-2020

Answer:

10.15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please answer this correctly without making mistakes
PLEASE HELP 13 POINTS
Gwendolyn shot a coin with a sling shot up into the air from the top of a building. The graph below represents the height of the coin after x seconds.
A local dental partnership has been liquidated and the final capital balances are: Atkinson, capital (40% of all profits and losses) . . . . . . . . $ 70,000 Ka
Fourteen is 6 less a number (n). Which equation shows this relationship?
Find x and y. Give reasons to justify your solution. AB is a straight line.
What is the main purpose of barrage and how is this purpose achieved?
What would you like to see done with the Great Garbage Patch
Write the given expression in terms of x and y only. tan(sin^-1(x)+cos^-1(y))
How many moles of Boron are present in 20g of borax (sodium tetraborate)?​