kiradressler2008 kiradressler2008
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Judy bought 12 roses for
$36. Jackie bought 20 roses
for $80. Which is the better
buy?

Respuesta :

MrRoboMan
MrRoboMan MrRoboMan
  • 11-12-2020

Answer:

judy had the better buy

Step-by-step explanation:

Answer Link
werdtyguhjknb
werdtyguhjknb werdtyguhjknb
  • 11-12-2020

Answer:

I would buy the ones Judy has

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Organisms that use the sun's energy to make their own food are called? consumers,producers or decomposers
The purchasing director of a bank has just received a shipment of 100 printers. She has been told that the shipment includes 5 defective printers. She randomly
How many moles are in 68.5 liters of oxygen gas at STP?
A diner has collected data about customer coffee-drinking habits. They have calculated that P(cream) = 0.5, P(sugar) = 0.6, and P(cream or sugar) = 0.7. Determi
What are the coordinates of point B in the diagram?
What poisonous gas is found in the exhaust fumes of car engines?
Which statement correctly describes a property of white light? A. It makes all objects appear white. B. It contains different wavelengths of visible light. C. I
What are environmental effects of deforestation
Which list is in the correct chronological order? Great Depression, Revolutionary War, first moon landing First moon landing, Great Depression, Revolutiona
Airplanes have changed the way the world does business by?