myleigh142
myleigh142 myleigh142
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the Unit Rate: Allison bought 6 pounds of bananas for $10.50.

Respuesta :

BG227192
BG227192 BG227192
  • 11-12-2020

Answer:

25.3

Step-by-step explanation:

Answer Link
ryleeporter48 ryleeporter48
  • 11-12-2020
every pound is $1.75
10.50/6= 1.75
Answer Link

Otras preguntas

order these numbers from least to greatest. −14.2 , −14313 , 14110 , −202
What group was taxed by the king of England before the Magna Carta?
How did the Mandate of Heaven affect government in China? a) The Mandate of Heaven led to long periods of war among families. b) People all over China could rea
what is 3/4 x 2? I tried getting it, but my teacher said it was wrong
A form of fascist government; probably the most extreme form of tyranny
How can family outing can strenghten relationship
Find an equation of the line that passes through the given point and has the indicated slope: (6,-1), m = undefined
which logarithmic equation is equivalent to 3^2 = 9?
viability and relevancy of insurance products sold to businesses and individual
a square that is 10cm on a side contains a circle that touches the inside the square?