Kaseytenezaca
Kaseytenezaca Kaseytenezaca
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

joe bought g gollans of gasoline for $2.85 per gallon and c cans for oil for $3.15 per can

Respuesta :

jleifel
jleifel jleifel
  • 11-12-2020

Answer: You have to divide

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

i need help asap please Today, giraffes have long necks that allow them to eat leaves high in trees. They got longer necks by stretching up for even higher leav
nformation to help prepare the master budget for the next four months of operations: The budgeted selling price per unit is $125. Budgeted unit sales for April,
Which of these would not improve accuracy? A)Taking a bigger sample sizeB)Using a bigger range of the independent variableC)Using measuring instruments that can
The lack of which of the following represents scarcity?
11. The x-intercept of the line 2x + 3y – 36 = 0 is:
For lunch the cafeteria is serving grilled chicken sandwiches and cheese quesadillas Either of those offerings come with a side salad
Drag each label to the correct location on the image. Andrew has bought some stocks in Xylet. He needs to know whether the given factors affect the value of fin
What were the three countries of the central powers
How many moles of gas are contained in a 60.0L cylinder at a pressure of 200.0 atm and a temperature of 25.0? A.(490.48 mol) B.(590.84 mol) C.(340.56 mol) D.(54
What did Rome become