creamscookies6 creamscookies6
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

1. If 4 lbs of apples cost $36, How much would 2 lbs cost?​

Respuesta :

nooraherzog
nooraherzog nooraherzog
  • 11-12-2020

Answer:

18

Step-by-step explanation:

divide 36 by 2

Answer Link
dperez1308 dperez1308
  • 11-12-2020

Answer:

18

Step-by-step explanation:

36/4=9

1lb=9

2lbs=18

Answer Link

Otras preguntas

x +2y= 5 3x + y=10 1. Which of the following (x,y) pairs is the solution for the system of equations above?
Which of the following illustrates how to find the difference of 4h^5k and -7hk^5 (4-7) h^5k Not possible (4+7) h^5 k^5 (4+7) h^5-1 k^1-5
10x-3y=3 Can somebody find the slope for me please
Hey, I need help with this, I'm on a timed assignment. I accidently clicked A btw The pictures below show the forelimbs of six different organisms.
what is d in this problem d⋅24=−12
Explain how the government functions at the local, state and federal level.
1. PART A: Which of the following identifies the central theme of the poem? O A Following the rules and fulfilling others' expectations will not necessarily res
please help me i only have two tries! (slopes) (brainliest)
What is the value of angle x°
A narrator is.... who tells the storyhow they tell the storythe genre of the storya tone of voice​