iokocisd iokocisd
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

The farmers market sells bananas for $0.64 per pound. What would be
the cost of 1 3/4 lb of bananas?

Respuesta :

ecoccionitti
ecoccionitti ecoccionitti
  • 10-12-2020

Answer:

1.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why did the Ute and Shoshone travel to find food?
Which definition summarizes the meaning of 'government'?
Use the excerpt from the Declaration of Independence to answer the question. Which of the following lines from the Declaration of Independence would a loyalist
I ship nani x luffy plz tell my your ships
Write an equation in slope intercept form for this graph shown in the picture?
Help please what are the answer for these are hw to
What are two potential challenges when connecting with people from different cultures using collaborative software? O A. People may use different types of compu
PLZ HELPPP How would a anti federalist (Robert Yates)respond to a federalist
[tex]2x+4(36-x)[/tex]
PLEASE HELP ME ANSWER!! I'll appreciate it!Suzette ran and biked for a total of 44.75 mi in 4 h. Her average running speed was 6.5 mph and her average biking sp