saturnVr
saturnVr saturnVr
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

If belle buys 6 apples for $18 how much is one apple

Respuesta :

sammancools716 sammancools716
  • 10-12-2020

Answer:

3 Dollars

Step-by-step explanation:

18/6 = 3

Answer Link
laisha997 laisha997
  • 10-12-2020
The answer is $3, hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Can someone give me this answer ?
Which of the triangles below is not a right triangle?A.) 3 cm, 4 cm, 5 cmB.) 6 ft, 8 ft, 12 ftC.) 27 cm, 36 cm, 45 cm
Amanda, Gorman, and Juan sent a total of 105 text messages during the weekend. Amanda sent 10 fewer messages than Goran. Juan sent 3 times as many messages as G
RSM HOMEWORK HELP!!! PLEASE HELP ME FAST I'M REALLY STUCK!!
If you wanted to learn more about about the experiences of an African American pioneer in a scientific field, whose life would you research? O A. Ibn al-Haytham
Can someone please help me with this. I’m having difficulty on this.
5. What's significant about the final page of the chapter? Why can't Jack do it? Record a quote to justify your response and record it below.(lord of the flies)
Please answer question 10
Elsie pays $8.99 for a one-pound canister of Georgia pecans. Write and solve a proportion to determine the cost of 4 ounces of the pecans she needs for a partic
How many miles does the actual distance measure if the distance on the map measures 14 inches?