yuridia14 yuridia14
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

please help me with this!!

please help me with this class=

Respuesta :

Libo2407
Libo2407 Libo2407
  • 10-12-2020

Answer:

I think it is 3.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A store has apples on sale for $3.00 for 2 pounds. How many pounds of apples can you buy for $9? If an apple is approximately 5 ounces, how many apples can you
62 is 90.5% of what number
Is the group of words a sentence or a run-on sentence? Some people don't like to travel very far beyond their own neighborhoods. A. sentence B. run-on
Here goes my 2 question
what is the distributive property :( i forgot what it was uh mrs. tara falls is killing me with math
Which word phrases can be modeled by the expression? Choose exactly two answers that are correct. A. ten less than the quotient of a number and 7 B. ten deduc
Danielle wants to purchase some clothes. He has $75. He buys one leather jacket for $39 and 3 pairs of socks. Each pair of socks cost the same price. Determine
how do you use the word venerable in a sentence
Ana atom of hydrogen and an atom of carbon are
a box of rice cakes costs $1.95. What is the greatest number of boxes of rice cakes Jared can buy with $10?