xxemilyxxgachae xxemilyxxgachae
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 ibs of turkey is $9.81. What is the cost per pound for the turkey?

Respuesta :

Moongem3000school
Moongem3000school Moongem3000school
  • 10-12-2020
3 = $9.81

1 = $?

To find this you have to do 9.81/3.

Hope this helps and have a nice day!!
Answer Link

Otras preguntas

How did African American soldiers help the Union cause?
Which economic problem did many Latin American nations face in the years following World War II? lack of investment capital overproduction of industrial goods l
it takes a high speed train 25 minutes to travel 240 km. calculate the average speed of the train in kilometres per hour
Which of the following statements explains the establishment of the kingdom of Ghana?
Is 8.47 L greater than 10
what is the answer to 13x—11y=–12 in slope intercept form
Women’s wartime contributions brought them economic _______________ and won them _______________ in Germany, Austria, and the United States, after the war en
Jacksonian democracy is associated with which of the following? Rejection of a national bank Rejection of states' rights Rejection of strict interpretation of t
Respiration in birds __________. A) is inefficient because air only moves in one direction B)is highly efficient and ensures that air moves in multiple directio
what are the 4 parts of darwins theory of natural selection?