daisynathalie02 daisynathalie02
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Ness buys 22oz. Of bananas for $2.86. What was the cost per ounce of the bananas?

Respuesta :

maisyurbano05
maisyurbano05 maisyurbano05
  • 10-12-2020

Answer:

0.13 per ounce

Step-by-step explanation:

divide 22 from 2.86

Answer Link

Otras preguntas

what mass of nacl is in 2.5L of 0.207M solution?
Question 1: Describe the meaning of a database and provide 3 reasons why businesses need to use it?
I need an expansion of knowledge on "Schizophrenia"
What do you understand by diplomatic realtion?​
100 POINTS!!! What is the rate of change of the following table? EXPLAIN
you watched a cricket match for the first time in the stadium. write a letter to your friend in describing your experiences​
The temperature of a cup of coffee varies according to Newton's Law of Cooling: dT dt equals negative k times the quantity T minus A, where T is the temperature
create a tangent to a circle. (use your digital tool, compass, or a loose sheet of paper to help you keep your lines and points of contact precise).
What is the motivation or rationale behind the equal credit opportunity act?.
You can help me please