joelarivera joelarivera
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

9 dollars for 6 hotdogs what is the price of 1 hot dog

Respuesta :

grayflames42
grayflames42 grayflames42
  • 10-12-2020

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

9/6=1.5

1.5=1.50

One hotdog cost $1.50

Answer Link
gomandiraarun
gomandiraarun gomandiraarun
  • 10-12-2020

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

$9 > 6h

? > 1h

9/6 = $1.50

For one hotdog, the price is $1.50

Answer Link

Otras preguntas

Plants make glucose using energy from the sun and two molecules. What are those two molecules?
how does lindo jong teach her children lessons?
Why was the plague that struck Athens during the war so devastating
Which one is correct? En el español hay cinco vocales. En español hay el cinco vocales.
380 students increase 5% what is the new amount of students
When does raising the temperature of a gas increase its pressure? A) when volume and the number of particles are constant B) when volume is increased and th
A similarity between the Land Ordinance of 1785 and the Northwest Ordinance of 1787 was that they?
what is a microphone made out of
Which statement best defines web browser
If you study hard, then you can pass the tests. If you pass the tests, then you can pass the class. What conclusion can be draw from the statements above? A)