LaliatheWolf
LaliatheWolf LaliatheWolf
  • 12-10-2016
  • Mathematics
contestada

A 30-pack of paper towels costs $48.30. A 32-pack costs $49.60. Which is the better buy? Explain.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-10-2016
The one that is $48.30.  I hope it helps!
Answer Link
iamurqueen13 iamurqueen13
  • 12-10-2016
32 pack because u get two more for an extra dollar and 30 cents
Answer Link

Otras preguntas

An observer measures a 100 Hz Doppler shift as an ambulance goes by. At rest, the frequency of the ambulance's siren is 2,000 Hz. What is the speed of the ambul
Please help!!! 20 points + brainliest!! 6 + (-47) =
As your teacher, how can I help you to be successful?
Common bacteria grow best in which food category?
Really need help help
Mention any four thermodynamic properties.​
Which best describes a scientist who solves a new problem using something already learned? creative curious observant skeptical
A basket contains 11/12 pound of strawberries. One serving strawberries is 1/4 pound. How many servings of strawberries are in the basket? NO LINKS OR ANSWERIN
write 0.21..... as a fraction in simplest form
Verizon charges a $40 sign up fee and $60 a month for their new hotspot. T-Mobile charges a $100 sign up fee and then $40 per month for their new hotspot. After