morriszamiyah
morriszamiyah morriszamiyah
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 8 mugs for $38.32. (Note: unit price is the price of 1 item. In this example, unit price means the price of 1 mug)

Respuesta :

Izzy1974
Izzy1974 Izzy1974
  • 12-11-2020

Answer:

$4.79 a piece

Step-by-step explanation:

38.32/8=

Answer Link
studylove studylove
  • 10-12-2020

Answer:

$4.79

Step-by-step explanation:

$38.32 divided by 8 = $4.79

Answer Link

Otras preguntas

Un resumen es una breve exposición de lo mas importante de un área del ________. El compendio de llevar ______, ______, ________ e introducción. En la se debe e
someone answer this pls pls pls
The population of a certain species of fish in a lake has a relative growth rate of 1-2%. It is estimated the population in the year 2000 was 1200. What would b
PLEASE DO IT ILL MARK BRAINLEST I REALLY NEED THIS ANSWER: Jack and Jill leave their houses at 10:00 am, walking towards each other. They meet at 10:30 am. If
-2x - 4 = -2x - x pls help
What mistake did Lily make if this equation has no solution? A She combined like terms incorrectly. B She applied the distributive property incorrectly C She i
Divide. (-1/5) divided by (-4/5) what is the quotient
N/a pls help me. Asap
A container of hydrogen gas has a volume of 2.3m³. What is the mass of hydrogen contained? The density of hydrogen = 90kg/m³.
the perimeter of a picture frame is 68 inches the length of the frame is 4 more than twice the width find the length ?