deaundre0625 deaundre0625
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

HELLPPPP PLEASEEE!!

A pack of gum costs $1.49. It has 25 pieces in a pack. How much does it cost to chew each piece of gum?

Respuesta :

saradavis0000
saradavis0000 saradavis0000
  • 12-11-2020

Answer:

$0.05

Step-by-step explanation:

<3

Answer Link

Otras preguntas

Search results for "A shipment of 18 cars, some weighing 3,000 pounds, and the others weighing 5,000 pounds each. Together the shipment has a total weight of 30
Search results for "A shipment of 18 cars, some weighing 3,000 pounds, and the others weighing 5,000 pounds each. Together the shipment has a total weight of 30
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?
How does 4/15=14/n? What does n equal?
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?
What kind of particles make up compound
C(squared)L(squared) + 100v(squared) = 100c(squared)I have to solve for L
What kind of particles make up compound
What kind of particles make up compound
List 3 commercial uses of sponges.