bchxhxhb bchxhxhb
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

If 3 pounds of apples cost $1.89 how much do 5 pounds cost

Respuesta :

studyehs studyehs
  • 12-11-2020

Answer:

$3.15

Step-by-step explanation:

divided by 3 then multiplied by 5

give brainliest please!

Answer Link
Anita2005
Anita2005 Anita2005
  • 12-11-2020

Answer:

3.15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Contrast balanced and unbalanced forces.
What are the purposes of a good web page design?
What is the slope of a line parallel to line A? A. 7/4 B. -7/4 C. 4/7 D. -4/7
A ball is thrown straight upward with a velocity of 24m/s How much time passes before the ball strikes the ground? Disregard air resistance.
A rectangle's width is w cm. The length is 2 cm less than 8 times the width. The perimeter is 50 cm. Find the length and width if the rectangle.Please help!
Helpppp meeee !!!!!!Write two to three sentences describing what Arnetta’s story shows about the setting and conflict of the story.From we got a job
which of the following elements produces no harmful emissions when used as an energy source
What happens to energy when molecules are built?what is this called?
Augusto _____ to play soccer just before I called him. Which verb phrase is needed to sequence tenses correctly? has been gone had gone will be going
The value of x is -6