amanda6pandas amanda6pandas
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 4 pairs of insulated socks costs $26.36. What is the unit price of the pairs of socks?
The unit price is $
per pair of socks

Respuesta :

smizzabeth smizzabeth
  • 11-11-2020

Answer: The unit price is $6.59 per pair of socks

Step-by-step explanation: 26.36. divided by 4 = 6.59

Answer Link
sparklingsunset
sparklingsunset sparklingsunset
  • 11-11-2020
The answer is $6.59 for each unit.
Answer Link

Otras preguntas

Pls I need the Answer Q9
estimate 1.75 x 12.5
Which of the following was a major outcome of Europe imperialism in asia after the industrial revolution
If x = 6, then y = 12. Find y when x = 10.
how many fields offices are in the united states?
What is Yom Kippur? a. Day of Lights b. Day of Celebration c. Day of Atonement
There are many sources of air pollution in the united states and around the world. Some are natural sources, and other come from human activities. Which of thes
Write a polynomial fx that satisfies the given conditions. Express the polynomial with the lowest possible leading positive integer coefficient. Polynomial of l
Any officer appointed by law is required to conduct his duties with _.
What is another word with the nearly same meaning as distorted as used in this sentence.