jess671598
jess671598 jess671598
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

answer all of these please!

answer all of these please class=

Respuesta :

KeianaLol25
KeianaLol25 KeianaLol25
  • 11-11-2020

Answer:

1. Given

2. Given

3. Vertical Angles prop

4. SSS

Step-by-step explanation:

Hope this helps ya!

You are lucky I wish our teacher gave us proofs like this!

Answer Link

Otras preguntas

What is more important what a person thinks or what they do
3 types of rna and how they involved in protein synthesis
You buy 1 1/4 yards of fabric and an $8 clothing pattern. Your total cost with a 6% sales tax added is $18.55. What is the cost per yard of the fabric?
A high school purchases a printing machine that can put lettering on clothing for $6000. The school plans to print T-shirts with the school logo and sell them.
How do you answer Where is the school located? in Spanish
_______ is the pentose sugar on RNA
In the final four paragraphs (beginning “The education of women...”), what test does the author propose for judging the value of educating women?
What happens with King Robbo first solo show
The value of a professional basketball player's autograph rose 40% in the last year. It is now worth $406.00. What was it worth a year ago? A.290.00 B.310.00 C.
PLZ HELP ME WITH THIS PROBLEM I DON'T HAVE THAT MUCH TIME!! Nine students choose integers. Here are 7 of them: 5,-8, 10,-1 -12 ,-20 and 1. A. When all nine inte