Lilbeckyrecky
Lilbeckyrecky Lilbeckyrecky
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

Pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-11-2020

Answer:

  • 1 pound- $4.7
  • 2 pounds- $9.4
  • 3 pounds- $14.1
  • 4 pounds- $18.8

Step-by-step explanation:

Just hardware's prices are 0.30 greater per pound, so the equation would be y=4.7x. Substitute x in for each of the values to get the prices above.

Answer Link

Otras preguntas

View on war for Joseph Stalin
1. How is electric potential energy similar to gravitational potential energy? How is it different? Where will an electron bound in an atom and have the large
The ________ is the middle matter of a sponge and is composed of a ________.
What is the correct answer for number 9
Whats the surface area? WILL GIVE BRAINIEST!
A pregnant woman in her second trimester arrived at the hospital for a general health checkup. the physician recommended a pelvic examination to the client. whi
The most unambiguous nonverbal clue to our specific emotional state is provided by our:
What river links the Great Lakes to the Atlantic Ocean
7 E-8, 7 E8, 7 E-4 write the full number aka standard notation
A 9.0 cm object is 3.0 cm from a lens, which has a focal length of –12.0 cm.