Eriahna Eriahna
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada


()) A 6-pack of granola bars costs $2.16. What is the unit price?
per bar

Respuesta :

noahsantos80
noahsantos80 noahsantos80
  • 10-11-2020

Answer:

$0.36

Step-by-step explanation:

$2.16 / 6 = $0.36

Answer Link

Otras preguntas

duties that are often performed by pharmacy technicians include a. answering drug information questions for doctors. b. writing reports and counseling patients
Can you help me with this please
How to solve the equation 3x - 2y = 6 for y in terms of x
Which of the following describe chemical properties
Find the roots for each of the following quadratic equations X^2-2x+1=0
what is 42 divided by 1020
identifying stressors often involves looking for
when is robert de niro's birthday?
1978 to the nearest 1000
How is a region different from a place?