jamiyahpittman jamiyahpittman
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

if coffee costs 9.95 per pound,what will be the total cost of 3 pounds of coffee

Respuesta :

tortuga14
tortuga14 tortuga14
  • 10-11-2020

Answer:

29.85

Step-by-step explanation:

;D

Answer Link
bronnyyy
bronnyyy bronnyyy
  • 11-01-2021

Answer:

29.85

Step-by-step explanation:

ik im right

Answer Link

Otras preguntas

Assuming an ionization efficiency of 53.0 % , how many such photons are needed to ionize 1.00 × 10 16 atoms?
Which statement accurately reflects the prognosis for a client with a personality disorder? 1. Clients make the most improvement with short-term insight-oriente
How do cells use buffers to regulate pH?
What genetic syndrome did your karyotypes have ?
One entity that may be used by a sales associate for registration with the dbpr is
Express each rate as a unit rate. (5points each) a. 32 teams in 4 divisions b. $2.70 for 15 ounces
Calculate the reduced mass of a nitrogen molecule in which both nitrogen atoms have an atomic mass of 14.00. Do the same for a hydrogen chloride molecule in whi
Another way to saying or phrase for Encantado.
8.2 x 6.7 divided by 0.46
Find the area of a rectangle that is 5.8 cm long and 1.2 cm wide