rawrxd1224203
rawrxd1224203 rawrxd1224203
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

Tom buys a bag of 11 tangerines for $2.86. Find the unit price in dollars per tangerine. If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

220113680 220113680
  • 10-11-2020
$2.86/11 oranges
= $0.26/orange
Answer Link

Otras preguntas

a 4 sided shape has interior angle of 71°,200°,77° whats is the last side???
How does meiosis affect genes
is 0.1km greater than 10mm?
What's the force that causes lava to erupt?
What is the hardest rock to break with a hammer
Low dropping flares confuse our memory of the salient. in the above line which type of sense is used - sight,sound,touch,taste,smell
How did the majority of Supreme Court justices in the case of Plessy v. Ferguson interpret the 14th Amendment?         A.
12 times the square root of 2 equals ?
In a first aid kit the ratio of large bandages to small is 3 to 2 based on this ratio how many large bandages are in the kit if there are a total of 80 bandages
what is 124/144 in simplest form