melissaflsk melissaflsk
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

An exercise class cost $9.00 per class. Seven students are planning to take 12 classes. How much will the students pay in all?

Respuesta :

kyemoorr kyemoorr
  • 10-11-2020

Answer:

108 dollars

Step-by-step explanation:

just multiply the numbers together

Answer Link
mariyammuzni0mailcom
mariyammuzni0mailcom mariyammuzni0mailcom
  • 10-11-2020

Answer:

108 rp

Step-by-step explanation:

one class cost 9

9×12=108

Answer Link

Otras preguntas

Help and pls give me a explanation
Disenfranchisement is when... A citizens of a country or city vote on whether a particular law will apply in their community. B the right to vote is taken away.
Find the length of the hypotenuse of a 45°-45°-90° triangle with a leg length of 8 centimeters.
What is the answer? And why does brainly want me have at least 20 characters for my question?
A turtle is 1.5 feet long. If there were 6 of these turtles standing in a line, what would the length of the line be in yards?
List all the possible measurements for rectangles with a perimeter of 16.
What was the second bloodiest battle of the Civil War Antietam Gettysburg Chickamauga Vicksburg
Write a balanced molecular, ionic, and net ionic equation for the following reaction. Assume the reaction occurs in aqueous solution. K2(C2O4)(aq)+CaCl2(aq) to
PLEASE HURRY!!! A car accelerates from 15 km/hr to 60 km/hr in 30 seconds what is the acceleration?
MARKING BRAINLIEST PLS HELP WITH MATHS PLS SEE QUESTION 1