HelpMeWIthMyRatios HelpMeWIthMyRatios
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

THREE Sweet potatoes cost 1.35 what is the unit price?

Respuesta :

Ralph1313 Ralph1313
  • 10-11-2020

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

3÷3=1

1.35÷3=0.45

Answer Link

Otras preguntas

How does Harkhuf’s autobiography illuminate early Egyptian interest in Nubia
In 36 days a girl spent 18 dollars. On average, what did she spend daily
The _____ culture refers to the values, norms, and goals that a group considers worth aiming fo
Identify the dependent variable in the statement: the amount of effort put into studying for an exam and how much the exam is worth.
According to Max Weber what is a basis of determining social class
The tone of the story “Talk” by Harold Courlander and George Herzog is A. somber B. irreverent C. humorous D. angry
PLEASE GO ANSWER MY 3 MOST RECENT QUESTION I NEED HELP!!!!!!!!!!!!!! 3. Compare how a positively charged object and a negatively charged object interact with a
Yoon, who sells designer jeans, has a mobile app to help women determine what leg style looks best on their body type. what could she do to bring in more prospe
What is the major difference between Roman Empire and Byzantine empire
The system that controls and coordinates the body through hormones is the ________.