Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

anitaupadhyaybmc
anitaupadhyaybmc anitaupadhyaybmc
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

60.50 × 5.5= 332.75 rupees

Step-by-step explanation:

Hope this helps you

Do mark me as brainliest

Answer Link

Otras preguntas

What are two preferences a user can indicate for the Junk Email folder?
What is the main implied idea of the passage?
Evaluate 7 raised to power 4 multiplied by 4 divided by 7 raised to power 2 multiplied by 2
If the combined area of the white and orange regions is 100π, what is the area of ONLY the orange region?
Evaluate 7 raised to power 4 multiplied by 4 divided by 7 raised to power 2 multiplied by 2
Which of the following is not a homogeneous mixture? A. Mixture in which substances are evenly mixed on the atomic level but not bonded together B. Solu
Please help! What is the area of this figure? Enter your answer in the box. __m²
Which type of anatomic structure are wisdom teeth?
which of the following british acts most clearly violated the american colonist traditional right to a trial by a jury?a.declarotory actb.woolens actc.townshend
Which of the following bodies of water travels between the countries of Malaysia and Indonesia and connects the Pacific Ocean to the east with the Indian Ocean