Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

erandaniela6 erandaniela6
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

Step-by-step explanation:

Multiply 60.50 by 5.5

Answer Link

Otras preguntas

Neurocognitive disorder due to ________ is characterized by a few severe cognitive deficits that develop gradually and steadily. this is the most common type of
Enzymes only work with specific substrates because each substrate
which of the following are accepted without proof in a logical system? A conjectures b postulates c axioms d theorems check all that apply
The period in the evolution of advertising that extended from the beginning of recorded history to roughly the start of the nineteenth century was called the:
Judges selected by the governor to serve on the supreme court and the court of appeals in california must be approved by the
And please show work (answer #4)
1. A polyhedron has 6 vertices and 9 edges. How many faces does it have? A. 3 B. 5 C. 7 D. 9 2. A polyhedron has 25 faces and 36 edges. How many vertices does
Which of the bolded words provides the most negative version of mason's behavior? mason's theft of the charity fundraiser money is best described as underhanded
2KI + Pb(NO3)2 → 2KNO3 + PbI2 Determine how many moles of KNO3 are created if 0.03 moles of KI are completely consumed.
which answer is the equivalent of sin x? A. tan y B. cos x C. tan x D. cos y