angieee66
angieee66 angieee66
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

help please i don’t understand and this is do today :/!!

help please i dont understand and this is do today class=

Respuesta :

leo6748 leo6748
  • 12-10-2020
The answer is 6.4
This is why
Ver imagen leo6748
Answer Link

Otras preguntas

a pencil and ruler cost 1.50 together . the ruler cost 1.00 more than the pencil how much does the pencil cost
7 times what equals 31
Standards of performance, or "performance goals," are used to A. communicate nonverbally. B. measure productivity. C. determine a worker's attitude. D. measure
Milton needs to find the product of two numbers.one of the number is 6. the answer also needs to be 6 how will you solve this problem?
What distinguishes the savanna and grassland biomes?
what is four times a age decreased by 3 is equal to 3 times the age increased by 7. what is the age
what multiplies to 24 and adds to -9
Why is the equation y=5x a special case of the slope-intercept form?
How do you access the dictionary and thesaurus in Word? A. Click the Dictionary/Thesaurus icon in the upper-left page. B. In the View tab, click the Dictionary
how do you simplify i^40