Cereal (c) cost $4.12 a box. How many boxes did Jennifer buy if she spent $37.08? Do not include spaces in your answers.
Equation:
Solve: c =
Solution Jennifer bought ( )

Respuesta :

Answer:

Jennifer bought 9 boxes