ingrid84 ingrid84
  • 10-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 5 candy bars cost $3.00, how much will 2 candy bars cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-10-2020

wait nvm

one candy bar costs 0.60 cents

multiply this number by 2 and get $1.20

Answer Link

Otras preguntas

How can two items of the same shape and size have different densities?
1/10 of 700 1/5 of 700
52/25 as a decimal and percent
X+2/3+2=3/2 I can't figure the solution
How do you convert units within a measurement system☺️
What do you notice about the elements on the reactant and product side of the equation
Help pleeeeaaaaaasssseeee Which number sentences show how to solve the problem? The truck driver loaded 72 crates of eggs. There are 36 eggs in each crate. The
How do you put (2001,17.60) and (2002,18.75) in slope intercept form?
Which element makes up 1/400 of the human body
SOLVE PLEASE 11x – 9 > 13 or –4x – 4 < 8.